główna zawartość
artykuł nr 1

OGŁOSZENIE - ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

OGŁOSZENIE

ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przystąpił do realizacji programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2019-2020 mający na celu zapewnienie usług asystenta osoby niepełnosprawnej.

W ramach programu Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko:

asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

  • Warunki pracy: umowa zlecenie – koszt jednej godziny zegarowej świadczenia usługi nie może przekroczyć 30 zł (brutto/brutto)
  1. osoby posiadające dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej;
  2. osoby z wykształceniem przynajmniej średnim posiadające, co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym.
  • Główne obowiązki:
    1. Wsparcie osoby niepełnosprawnej w wykonywaniu codziennych czynności.
    2. Wsparcie osoby niepełnosprawnej w funkcjonowaniu w życiu społecznym.
    3. Dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej.
    4. Dążenie do umożliwienia prowadzenia osobie niepełnosprawnej bardziej aktywnego i samodzielnego życia.
    5. Pomoc w korzystaniu osobie niepełnosprawnej z dóbr kultury (tj. muzeum, kino, teatr, galerie sztuki, wystawy itp.).
    6. Pomoc osobie niepełnosprawnej w nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami.
    7. Pomoc osobie niepełnosprawnej w załatwianiu spraw urzędowych.
    8. Pomoc osobie niepełnosprawnej w zakupach (z zastrzeżeniem aktywnego udziału osoby niepełnosprawnej przy ich realizacji).
    9. Pomoc osobie niepełnosprawnej w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne.
    10. Pomoc osobie niepełnosprawnej w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez osobę niepełnosprawną miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/ społeczne/sportowe itp.
    11. Prowadzenie dokumentacji – świadczone wsparcie musi być dokumentowane odrębnie dla każdej osoby niepełnosprawnej.
  • Czas trwania usług asystenta:

-  usługi asystenta mogą być realizowane przez 7 dni w tygodniu, w godz.
7.00-22.00, w uzasadnionych przypadkach godziny wykonywania usług mogą zostać zmienione;

-  limit godzin usług asystenta przypadających na 1 uczestnika Programu wynosi nie więcej niż 30 godzin miesięcznie.

-  w czasie korzystania z usług asystenta nie mogą być świadczone w tych samych godzinach usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze,

program realizowany jest do dnia 31.12.2020r.

  1. kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie i uprawnienia zawodowe;
  2. kserokopia dokumentów potwierdzających, co najmniej roczne doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym.
  3. złożenie klauzuli RODO – Klauzula informacyjna RODO – rekrutacja
  • Miejsce składania dokumentów:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, ul. Katowicka 35,

41-600 Świętochłowice, pok. 304 lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ops-sw.pl do dnia 31.08.2020 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać: tel. 2455104 wew 40

  • Pliki do pobrania:
  1. Kwestionariusz osobowy
  2. Informacja RODO
Załączniki:
Informacja RODO19 KB
Kwestionariusz osobowy34 KB